Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nenech to být

16. 10. 2017

Vážení rodiče, žáci,

cílem naší školy je, aby byla přátelským a bezpečným prostředím pro všechny žáky. Naší snahou je zlepšovat klima školy, zlepšovat atmosféru mezi žáky a předejít řadě problémů, které každodenní školní život přináší v oblasti vzájemných vtahů mezi žáky. Jsme školou otevřenou a problémy se snažíme řešit. Žáci mají k dispozici schránku důvěry, kdykoliv se svými problémy mohou přijít za kterýmkoliv ze členů pedagogického sboru včetně vedení školy.  Naše škola dlouhodobě pořádá pro žáky školy v přírodě, zážitkové kurzy, žáci se účastní celé řady preventivních programů, kde se nastavují pravidla soužití i vzájemných vztahů. Nevhodné chování mezi žáky nám není lhostejné, snažíme se je řešit a žákům pomoci.  Ne každý z žáků má odvahu přijít za učitelem. Proto se naše škola zapojila

do projektu „NENECH TO BÝT - NNTB“

 

„Nenech to být“ je internetový systém a mobilní aplikace pomáhající velmi rychle odhalovat negativní vztahy vyskytující se ve školním prostředí, řešit či minimalizovat rizika spojená s případnou  šikanou, nevhodným chováním nebo vylučování z kolektivu na školách po celé ČR. S podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy mají žáci i rodiče možnost anonymně a bez obav nahlásit vyskytující se problémy v kolektivu.

Jak postupovat:

  • Otevřít webovou stránku www.nntb.cz
  • Vstoupit do prostředí jako žák nebo jako rodič
  • Vyhledat svou školu
  • Vyplnit a odeslat potřebné informace – žák nebo rodič popíše problémy nebo šikanu, které se u něj ve třídě, či škole vyskytují.

Zprávu pak obdrží v e-mailu pověřená osoba příslušné školy – metodik prevence, který se jí bude dále zabývat.

Věříme, že zapojení naší školy do projektu přispěje k udržení zdravého klimatu v naší škole

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Cetla jsem.

(Steinerova, 19. 10. 2017 16:32)

Četla jsem.

(Jurášová K, 17. 10. 2017 21:57)

Cetla jsem

(Trnovcova, 17. 10. 2017 18:18)

Četla.

(Irena Velísková, 17. 10. 2017 8:03)

Četla , děkuji.

(Malaníková Kristýna, 17. 10. 2017 3:52)

Četla.

(Karolína Doležalová, 16. 10. 2017 22:51)

 

 


Poslední fotografie


Kontakt

Montessori 1.M

4.ZŠ Komenského I.
Havlíčkovo nábř.3114
760 01 Zlín

j.koncakova@email.cz

Mail list
Archiv

Kalendář
<< září / 2022 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 130833
Měsíc: 606
Den: 25